Kross Moon vs Kross Soil w opinii Przemka z 2-Koła

Cieszymy się, kiedy nasi klienci rozwijają się w swojej pasji. 🙂 Ostatnio dostaliśmy zapytanie o idealną zjazdówkę na single tracki. Mamy dla Was dwie propozycje.

Pierwsza z nich to Moon 3.0, bardzo dobry rower Enduro, od 2019r. dostępny z kołami 29″ zgodnie ze światowymi trendami. Polecamy do jazdy głównie w górach na tzw. singlach lub do całodziennego szlajania się po szlakach. Doskonały wybór, jeśli posiadacie inny rower do jazdy lokalnie w łatwym terenie.

kross moon

Jeśli natomiast planujecie mieć jeden rower, bardziej uniwersalny, na którym można przejechać np. maraton MTB albo trasę 80km po Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, a czasem wyskoczyć w weekend na single, to lepszym rozwiązaniem będzie rower typu Trail np. Kross Soil 3.0. Na Moonie umęczycie się na płaskiej trasie!

Rower typu Soil  ma geometrię bardziej przesuniętą na efektywność podjeżdżania i mniejszy skok (130mm), oczywiście zjeżdża też bardzo dobrze. Będzie idealny w Bielsku na “Twistera” czy “Rock’n’Rolla”, wystarczający na “Starym Zielonym”. Jeśli znacie bielskie ścieżki, może to ułatwi Wam wybór. Jako ciekawostkę dodajmy, że jeden z naszych pracowników na Soilu wykręcił lepszy czas zjazdu niż na Moonie na łatwej trasie “Twister”!!!

kross soil

Na bardzo trudnych technicznych zjazdach Moon daje większe możliwości, jest łatwiej ze względu na geometrię i skok zawieszenia. Będzie idealny na “DH+” lub “Cygana”.
Kross Soil stawia na większą uniwersalność tras tzn., że zjedziecie na nim “DH+”, ale wymagać będzie to więcej pracy ciałem i będzie bardziej bolało. 😉  Natomiast samo dostanie się na górę będzie już mniej bolało niż na Moonie! 😉
Na który model rower padnie wybór, to już zależy od tego jak sobie wyobrażacie użytkowanie takiego roweru. Wszystko rozbija się o oczekiwania / umiejętności / poziom wytrenowania fizycznego.
Hardcorowe zjazdy, czyli kask full face / minimum średni poziom umiejętności, aby okiełznać rower i trasy / dobry poziom wytrenowania = radość z Moon.
Uniwersalność tras, czyli lekki kask enduro / minimum podstawowy poziom umiejętności (łatwiejszy do nauki) / forma jest-jaka-jest = radość z Soil.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy.